GUM 6

MLADINSKI PEVSKI ZBOR

Dober dan,

posnemi se, ko poješ skladbo, ki ti je blizu (fino je, če na karaoke, lahko pa tudi skupaj z original posnetkom) in mi pošlji. Vesela bom vaših posnetkov. POtrudite se!

LP MAteja

18. 5 – 29. 5 – zadnji rok za oddajo

Dragi šestošolci, danes sem se spomnila na eno čisto posebno nalogo. Preden pa nadaljujem, naj vas spomnim, da je tudi te naloge potrebno oddajati. Veliko vas je zelo pridnih, vam sproti tudi odgovorim, je pa, žal, kar nekaj otrok, ki ne odda izdelka in upam, da tole sedaj vidijo.

Današnja naloga:

Vse, kar slišimo, je zvok. Danes boste improvizatorji v kuhinji in ustvarili boste lastno skladbo. To pomeni, da ni taktovskega načina,da ni ritma, vse se dogaja v nekem časovnem stroju, kjer tečejo sekunde.

Npr. Pečete pecivo – zvoki so lahko:  vzamem mešalnik iz omarice, strem jajca, mešam jajca z metlico, teče voda, odprem hladilnik, cvrči maslo,…..Zvokov je res ogromno.

Najbolje je, da se odločite, kaj boste skuhali ali spekli, se posnamete z različnimi zvoki (naj bo vsaj 5 različnih zvokov), na koncu pa bodo tudi drugi zadovoljni, ker bodo pojedli.

Upam, da vam uspe in so navodila jasna.

Pa veliko užitkov.

4. 5.  – 15. 5. 2020 NOVO – ROK ZA ODDAJO NASLEDNJI PETEK

Dragi moji, vse navodila za nadaljnje delo dobite na tej povezavi.

Pričakujem video povratne informacije.

Verjetno se ne bo odprla direktno, vendar jo morate kopirati v novo okno, potem se vam prikažem.

30. 3. – 10. 4. 2020

Dober dan.

Danes sem se odločila, da boste ponovno rešili list z ritmičnimi vajami. Potrudite se, da naredite samostojno, da uporabljate različne ritmične vzorce, predvsem ne enakih, kot ste to že prejšnjič naredili. To je PREVERJANJE ZNANJA. Prosite starše, če sami še ne znate, da pošljejo sliko na moj naslov. Le tako vidim, kako ste naredili in kaj ste naredili.

Podobno nalogo bom namreč ocenila v prihodnosti. Na kakšen način, pa bomo še videli.

V nadaljevanju si oglej  ljudske inštrumente. Ko vstopiš na spletno stran, izberi glasbila in za vsako glasbilo preberi, kakšna je razlaga in poslušaj zvok, kjer je to mogoče. Tri glasbila, katera so ti popolnoma nova, napiši v zvezek in dodaj 3-4 povedi kot razlago. Naslov je LJUDSKA GLASBILA. Zelo zanimivo so razložena, zvoki so nekaj posebnega. Uživaj.

MAteja Jelenc Arnšek

Glasbila Korošec, klikni, na levi imaš glasbila, klikni in preberi. Če ti kaj ne bo šlo, vprašaj.

Tu je še direktni link.

MLADINSKI PEVSKI ZBOR

V spletno učilnico sem naložila posnetke opevanj, različne vaje za telo, tudi posnetke skladb, ki jih pojemo, nekaj še pride. Lepo bi prosila, če občasno odprete to stran in malo vadite, da ostane glas aktiven.

Se bom potrudila, da bo zabavno.

MAteja

14. 4. -17. 4. 2020 – 6. b in c

20. 4.  – 24. 4. 2020 – 6 d  ROK JE PETEK, 24. 4.

cilja:

pozna različne notne vrednosti in njihovo trajanje

zna uporabit notne vrednosti v vaji, dolgi 5 taktov

OCENJEVANJE ZNANJA – ZA TISTE, KI ŠE NISTE DOBILI OCENE IZ RITMIČNIH VAJ (tisti, ki imate ocene, tega ne delate)

Glede na to, da ste  ritmične vaje v tem času zelo dobro delali, sem se odločila, da jih ocenim.

POSTOPEK DELA:

1. Zvezek odpri tako, da bo na obeh straneh prazno
  2. Potegni vodoravno črto in nariši 5 taktov – malo bolj narazen, da boš lahko vanje napisal note
  3. na začetku dodaj taktovski način – tokrat je 3/4
  4. V vsakem taktu uporabi različne kombinacije notnih vrednosti – uporabiš lahko čisto vse – četrtinka, osminki, šestnajstinke,četrtinska  pavza, polovinka, polovinka s piko.
  5. Bodi previden, koliko dob daš v takt!!
  6. Ko končaš, še enkrat preveri.
  7. Naloži SLIKO, SCAN – dodaj Ime in priimek in razred
  8. Pošlji izdelek na mail ali po kanalu. ROK ZA ODDAJO  je vedno v petek, za 6. b in c ta petek.

oCENJEVANJE:

Pravilen zapis dobe v taktu je eno točko,kar pomeni, da sta v enem taktu 2 točki.

Skupaj je 10 točk.

KRITERIJI:

4.5 – 5.5         ZADOSTNO 2

6 – 7             DOBRO 3

7. 5 – 8. 5        PRAV DOBRO 4

9 -10            ODLIČNO 5

TISTI, KI OBISKUJETE TUDI KAKŠNO drugo  GLASBENO USTANOVO – do 24.4. 2020

V šoli ste pričeli z delom plakatov. Izdelki so tam. Če meniš, da tvoj plakat ni ravno vzoren, da je na njemu preveč informacij ali premalo,ali se ga sploh še nisi lotil, ker si se ukvarjal z drugimi mislimi,  naredi sedaj novega, lahko kar v zvezek na 2 strani, lahko na 2 lista skupaj. Vesela bi bila, če bi mi sproti slikali,  kaj nastaja, da lahko tudi kaj dodam, povem, pohvalim,…

TISTI UČENCI, ki pa ste uspešno opravili ali ritmične vaje ali plakat, pa ste sedaj prosti. Mogoče pa ob poslušanju kakšne skladbe, ki vam je všeč, zaigrate na posodo v kuhinji, medtem ko pripravljate malico ali kosilo. Če boste imeli voljo.

SREČNO!

V sredo, 22. 4.,  je dan dejavnosti. Navodila so dobili starši. ROK ZA ODDAJO V 6. A JE DO SREDE, 6. 5. Če kdo želi, lahko odda tudi ta teden, da ne bo še na to mislil.

VELIKO UČENCEV 6. B IN 6. C ŠE NI ODDALO. RES NE BI RADA DAJALA SLABIH OCEN.