9. A – petek 22. maj

9. B – petek 22. maj

Danes boste s pomočjo e-učbenika predelali snov: Abstrakcija v kiparstvu in Kiparstvo v arhitekturi – od strani 64 do 79. Preberite, razmislite, ne preskočite filmov in rešite naloge. To je povezava do e-učbenika: https://eucbeniki.sio.si/lum9/2417/index.html

LUM 9               NALOGA ZA OCENO – RISANJE PO OPAZOVANJU

V času šolanja na daljavo je dovolj, da dobite eno oceno (da je ocenjena ena naloga).

Ocenjena bo današnja naloga. Zato delajte resno.

Za nalogo si lahko vzamete 2 šolski uri časa. Oddana mora biti do konca meseca maja. Če bomo takrat že v šoli, jo prinesete v šolo, kjer jo bomo ocenili. Če še ne bomo v šoli, izdelek fotografirajte in pošljite na: maja.reven@ossklm.si ali v eAsistenta.

Naloga je za dvakrat – dve šolski uri. Datumi, kdaj se naloga izdeluje:

9. A in 9. B – 8. maj in 15. maj

9. C in 9. D – 4. maja ni bilo pouka (podaljšane počitnice) tako, da imate še eno uro na razpolago za strip – torej 11. maja še izdelujete strip. 18. maja in 25. maja pa izdelujete nalogo za oceno. Če bomo že v šoli, boste nadaljevali v šoli. Fotografirajte si motiv!

Ker smo po opazovanju že risali, naloga ne bi smela biti prezahtevna. Odprite priponko in si oglejte navodila: LUM 9_naloga za oceno_risanje po opazovanju

Veliko veselja pri ustvarjanju, Maja Reven

Učenci 9. razredov,

do zdaj ste pri LUM že naredili dve praktični nalogi: PUBLIKACIJO in STRIP (učenci 9. C in 9. D ste strip delali šele eno uro, zato imate še čas do 11. maja).

Kdor mi še ni poslal fotografij teh dveh izdelkov, naj to naredi čim prej na: maja.reven@ossklm.si ali v eAsistenta.

petek, 24. april – 9. A in 9. B

Tokrat boste s pomočjo spletne igre spoznali grafite. Grafiti so že vrsto let sestavni del urbanih – poseljenih prostorov. Raziskujte! Igro najdete na spletni povezavi: https://artsology.com/graffiti-challenge-game.php

LUM 9 – bodite pozorni na datume

ponedeljek, 9. C in 9. D

20. april – 4. ura, STRIP
4. maj  – 5. ura, STRIP – odpade – podaljšane počitnice

petek, 9. A in 9. B

10. april – 4. ura, STRIP
17. april  – 5. ura, STRIP

Navodila za 4. in 5. uro so v priponki: LUM 9_STRIP_4 in 5 ura

LUM 9

Pozdravljeni, v priponkah so navodila za delo po urah. Izdelke shranite. Pregledali jih bomo, ko bomo spet v šoli.
Lahko jih tudi fotografirate in mi jih pošljete.

ponedeljek, 9. C in 9. D:

16. 3. – 1. ura, eučbenik: Grfafika
30. 3. – 2. ura, PUBLIKACIJA
6. 4. – 3. ura, PUBLIKACIJA

petek, 9. A in 9. B

20. 3. – 1. ura, eučbenik: Grafika
27. 3. – 2. ura, PUBLIKACIJA
3. 4. – 3. ura, PUBLIKACIJA

LUM 9_1 ura

LUM 9_2 in 3 ura

Ko boste odprli priponke v Wordu, kliknite omogoči urejanje, da boste dobili pravo razporeditev.

Naj vam čas hitro mine in ostanite zdravi.  Maja Reven, maja.reven@ossklm.si