LS3 9

LS3, 9. razred, NALOGA ZA OCENO

V času šolanja na daljavo je dovolj, da dobite eno oceno (da je ocenjena ena naloga).

Ocenjena bo današnja naloga. Zato delajte resno. Izdelek fotografirajte in pošljite na: maja.reven@ossklm.si ali v eAsistenta.

Ker je naloga za oceno si lahko vzamete 4 šolske ure časa. Oddana mora biti do 20 maja:

Datumi, kdaj se naloga izdeluje:

skupina ob PONEDELJKIH – 11. maj in 18. maj

skupina ob TORKIH – 12. maj in 19. maj

Ker je naloga za oceno, lahko že med delom fotografirate izdelek in mi ga pošljete v pregled. Zraven zapišite vprašanja na katera vam bom odgovorila. Če pa pošiljate že končan izdelek, zraven pripišite KONČAN IZDELEK. Pripišite tudi KATERI UMETNIK je bil vaš navdih za ustvarjanje.

Naloga:

1. Na povezavi: https://artsology.com/art-history-puzzle-set.php najdete pet različnih sestavljank z umetniškimi deli Edvarda Muncha, Clauda Moneta, Pabla Picassa, Vincenta Van Gogha in Johannesa Vermeerja. Izbirate lahko med tremi različnimi stopnjami: enostavno, srednje in težko. Kliknite in povlecite slikovni blok, ki ga želite premakniti, kosi pa se bodo premikali. Če vam je ta igra všeč, lahko spodaj pod sestavljankami najdete še podobno igro Joan Miro Puzzle.
  2. Opazujte likovna dela in bodite pozorni na to kateri umetnik je na vas naredil največji vtis.
  3. Vzemite likovni material, ki ga imate doma (barvice, flomastre, krede, voščenke, tempere, kolaž – kar koli). Likovni material lahko tudi kombinirate. Risba narejena samo s svinčnikom ni dovolj.
  4. Pripravite kakršen koli brezčrten list A4 formata (velikost velikega zvezka), lahko je tudi večji – po vaši želji.
  5. Ustvarite svojo umetnino. Le ta naj bo v stilu umetniškega dela in umetnika, ki je na vas naredil največji vtis. Motiv pa mora biti drugačen. Ne prekopirajte – prerišite gledanih umetnin.

Kriteriji za ocenjevanje:

1. Zanimiv, samosvoj, izviren motiv.
  2. Dobro izkoriščene možnosti, ki jih nudi izbrana likovna tehnika.
  3. Uspešno povzemanje umetniškega stila.

Veliko veselja pri ustvarjanju, Maja Reven

LS 3bodite pozorni na datume!

Skupina B ponedeljek: 4. maj – 9. in 10. ura (po počitnicah) – odpade zaradi podaljšanih počitnic! Naloge ne izdelujete!

Skupina A torek: 21. april – 9. in 10. ura

V priponki so navodila za nalogo: LS 3_vizualni mediji_9 in 10 ura

Vprašanja in fotografije pošljite na maja.reven@ossklm.si ali eAsistent – Komunikacija

Srečno, Maja Reven

LS 3bodite pozorni na datume!

Skupina B ponedeljek: 20. april – 7. in 8. ura

Skupina A torek: 14. april – 7. in 8. ura

V priponki so navodila za nalogo: LS 3_kinetična umetnost_7 in 8 ura

Vprašanja in fotografije pošljite na maja.reven@ossklm.si ali eAsistenta – Komunikacija

Srečno, Maja Reven

LS 3

Skupina B ponedeljek: 6. april – 5 in 6. ura

Skupina A torek: 7. april – 5. in 6. ura

V priponki so navodila za drugo nalogo: LS 3_eksperimentalna umetnost_5 in 6 ura

Vprašanja in fotografije pošljite na eAsistent – komunikacija – kanal LS3 ali  maja.reven@ossklm.si

Naj vam čas hitro mine in ostanite zdravi. Maja Reven,

LS 3

Pozdravljeni, v priponkah so navodila za delo po urah.
Izdelke – fotografije shranite. Pregledali jih bomo, ko bomo spet v šoli.
Še bolje bo, če mi jih pošljete na e mail.

Skupina B ponedeljek:

16. marec  – 1. in 2. ura

30. marec – 3. in 4. ura

Skupina A torek:

17. marec – 1. in 2. ura

31. marec – 3. in 4. ura

LS 3_9r_1 in 2 ura

LS 3_9r_3 in 4 ura

Naj vam čas hitro mine in ostanite zdravi. Maja Reven, maja.reven@ossklm.si