BIO 8

1.6.: 8.d

Drage učenke in učenci

Ponovite hormonske žleze in prebavila: preberite snov v učbeniku in poglejte. če so narejene vse naloge v DZ.

Se vidimo v šoli.

Lepo vas pozdravljam, Vlasta Balderman

25. do 29. MAJ

DRAGE UČENKE IN UČENCI

8.a,b,c,d

V tem tednu bomo končali z obravnavo prebavil in upam, da se bomo lahko že kmalu spet pogovarjali v šoli. Do takrat pa delajte dobro kot ste do sedaj.

18. DO 22. MAJ

DRAGI MOJI OSMOŠOLCI

Veliko vas je poslalo zelo dobra, odlična poročila. Ponosni ste lahko na svoje izdelke, ker ste se zelo potrudili.

Tisti, ki jih še morate, se potrudite, pošiljajte svoje delo, ker kopij od sošolcev ne bom pregledovala. Ja, tudi to se zgodi.

Tukaj (klikni na razred), so navodila za ta teden. Nadaljujemo z obravnavo prebavil.

8. A

8. B

8. C

8. D

DRAGI UČENCI IN UČENKE

Pošiljam vam navodila za ocenjevanje.

S pomočjo učbenika, ineraktivnega gradiva in spletnih strani rešite naslednje naloge. Poročilo bo ocenjeno in  mi ga morate vrniti  tisti učenci, ki v tem ocenjevalnem obdobju nimate še ocene iz ustnega ocenjevanja znanja ali imate  že eno oceno, ki je negativna.

Naloge naj imajo krajša besedila s ključnimi pojmi in bistveno razlago in ne kopiranih!! celih sestavkov. Pišeš lahko na list, v zvezek,….

Do določenega datuma, navedeni so spodaj, pošljite sliko poročila ali Wordov dokument kot prilogo.

8.a: 15.maj

8.b:15. maj

8.c: 14. maj

8.d: 18. maj

Verjamem, da se boste potrudili in naredili naloge po najboljših močeh.

Lepo vas vse pozdravljam, vaša učiteljica

Navodila za poročilo, BIO 8

20. do 24. APRIL

DRAGI UČENCI IN UČENKE

Nadaljevali boste z utrjevanjem in spoznavanjem zgradbe in delovanja prebavil. Vesela sem, da so vaše naloge v DZ pri večini zelo dobro narejene. Naredite  jih najprej sami, potem pa preverite svoje odgovore z rešitvami.

8. C

8. D

14. DO 17. APRIL

Drage učenke in učenci

Ta teden boste utrjevali znanje o čutilih, z nekaterimi pa bomo začeli spoznavati prebavila.

Vsi tisti, ki še niste poslali slik iz  DZ o vašem delu, obvezno to storite jutri.

8. A, C, D

6. DO 10. APRIL

Dragi učenci, drage učenke, končujemo z obravnavo hormonskih žlez.

Čaka vas še nekaj nalog za preverjanje znanja, mene pa pregledovanje vašega poslanega gradiva. Verjamem, da ste delali dobro.

8.A HORMONSKE ŽLEZE

8.B HORMONSKE ŽLEZE

8.C HORMONSKE ŽLEZE

8.D HORMONSKE Ž

TEDEN: 30. MAREC DO 3. APRIL

Dragi učenci, drage učenke 8.razreda,

nadaljevali boste z spoznavanjem delovanja hormonskih žlez.

NAVODILA ZA 8.D

iRokus Plus: Odpri poglavje 9 Natančno uravnavam, preberi tekst in ostalo gradivo 3.teme Motnje v delovanju žlez, v učbeniku je ta vsebina na str.105. Da si boš lažje zapomnil, prepiši tabelo v DZ 43.

Utrjevanje snovi: upam, da znaš brez pomoči učbenika rešiti križanko: DZ 40; če ti pa še ne gre, snov še enkrat preberi v učbeniku.

O SLADKORNI BOLEZNI boste več izvedeli v  poglavju 9 Natančno uravnavam 4.tema.  Preberite tekst  o sladkorni bolezni in poglejte film.

Utrjevanje snovi: naloge v DZ 39,40:5,6,7 ti ne bi smele delati težav. Naloga 5. je interaktivna, je pod dodatnimi vsebinami v tem poglavju in rešitve lahko preveriš.

REŠITVE https://www.devetletka.net/index.php?r=downloadMaterial&id=10921&file=1

DODATNO DELO, ČE ŽELITE:  Dejavnost 1 Pomanjkanje joda in Dejavnost 2 Hormonsko ravnovesje pri 3. poglavju pod dodatnimi vsebinami (klikneš na prvo ikono na desni zgoraj).

LEP POZDRAV VSEM, VAŠA UČITELJICA

NAVODILA ZA 8.A, 8.B

LEP POZDRAV VSEM, VAŠA UČITELJICA

TEDEN:25. DO 27.MAREC

Dragi učenec, draga učenka!

V tem tednu (25. do 27. marec) v  učbeniku: 102, 103 preberi tekst o ostalih hormonskih žlezah in izpolni reglednico v DZ 38 do konca.

Če pa imaš tabelo že izpolnjeno, snov ponovi z razlago pojmov: tabela na str. 41. Znanje pa lahko še dopolniš  z informacijami, ki jih poiščeš ob pomoči literature in spletnih virov.