ZGO 6

Dragi šestošolci/šestošolke! Na teh straneh bom med šolanjem na daljavo objavljala gradivo za naše delo, zato jo redno spremljajte. Dosegljiva sem v eA ter na e-naslovih lidija.petrovcic@ossklm.si ali petrovcic.lidija@gmail.com. Želim vam uspešno delo in ostanite zdravi! PA ŠE TO: Zapisov v zvezke ni treba fotografirati in pošiljati. To storite samo s tistimi nalogami, za katere izrecno napišem.
 6. a, b – ponedeljek, 1.6.2020

Cilji. ponovijo snov o Izumu kolesa

S pomočjo Učbenika stran 42 – 44 rešite naloge v Delovnem zvezku pod naslovom Izum kolesa in njegov pomen stran 14 – 16.
6. c, sreda, 27.5. in 6. d, četrtek, 28.5.2020

Cilji: pojasnijo zakaj je kolo eden najpomembnejših izumov

Nova snov:  Izum kolesa in njegov pomen

Preberite snov Učbeniku stran 42 – 44. Nato prepišite kratek zapis v zvezek – priponka.

Izum kolesa in njegov pomen

6. a, b – ponedeljek, 25.5.2020

Cilji: pojasnijo zakaj je kolo eden najpomembnejših izumov

Nova snov:  Izum kolesa in njegov pomen

Izum kolesa in njegov pomen

6. a, b, c, d – od ponedeljka, 18.5. do četrtka, 21.5.2020
6. d, četrtek 14.5.2020

6. c, sreda 13.5.2020

6. b – ponedeljek, 11.5.2020
Cilji: samostojno izdelajo seminarsko nalogo po navodilih
Kot ste bili že seznanjeni iz medijev, naj bi v mesecu maju pridobili eno oceno na daljavo. Pri zgodovini sem se odločila, da bo to izdelek. Izdelali boste seminarsko nalogo po navodilih. Navodila so pripeta, kot datoteka spodaj. So v obliki power point predstavitve. Imate napisana navodila in zraven posneto še razlago navodil. Če kakšnega navodila ne boste razumeli se obrnite name preko mejla ali eAsistenta.
V času, ki ga imate na voljo za izdelavo seminarske naloge, ne boste dobili drugih navodil za delo ampak samo opomnik, da morate izdelati seminarsko nalogo.
Zadnji rok za oddajo seminarske naloge je 22.5.2020.

Navodila za izdelavo seminarske naloge pri zgodovini 6_B_ocenjevanje na daljavo1

6. a – ponedeljek, 11.5.2020
Zadnji rok za oddajo seminarske naloge je 22.5.2020

Navodila za izdelavo seminarske naloge pri zgodovini 6_a_ocenjevanje na daljavo1

6.d – četrtek, 7.5.2020
Zadnji rok za oddajo seminarske naloge je 22.5.2020

Navodila za izdelavo seminarske naloge pri zgodovini 6.d razred -ocenjevanje na daljavo

6.c – sreda,6.5.2020
Zadnji rok za oddajo seminarske naloge je 22.5.2020

Navodila za izdelavo seminarske naloge pri zgodovini 6. razred -ocenjevanje na daljavo1

6.d – četrtek, 23.4.2020

Učenci, ki še vedno niste poslali naloge za opis praznika, ki smo ga praznovali prejšnji teden, to naredite še danes.

Če še niste dokončali odgovorov na vprašanja jih dokončajte.

Tisti, ki ste vse navedeno zgoraj naredili, ste opravili vse naloge za danes.

6. a, b – ponedeljek, 20.4.2020

Učenci, ki še niste poslali naloge za opis praznika, ki smo ga praznovali prejšnji teden, to naredite še danes.

Cilji: Učenci s pomočjo vprašanj ponovijo svoje znanje o Gradbeništvu.

Danes sledi utrjevanje in ponavljanje snovi. Spodaj imate kratka vprašanja na katera lahko odgovorite ustno ali pisno s pomočjo zapisa v zvezku in Učbenika.

Ni vam treba pošiljati, samo naredite!

VPRAŠANJA ZA PONAVLJANJE ZNANJA_GRADBENIŠTVO_6.razred

6. c – sreda, 15.4.2020, 6. d – četrtek, 16.4.2020

Učenci, ki še niste poslali naloge za opis praznika, ki smo ga praznovali, to naredite do petka, 17.4.2020!

Cilji: Učenci s pomočjo vprašanj ponovijo svoje znanje o Gradbeništvu.

Ni vam treba pošiljati, ker boste naslednji teden izpolnili še preverjanje, ki pa ga boste potem poslali v pregled.

VPRAŠANJA ZA PONAVLJANJE ZNANJA_GRADBENIŠTVO_6.razred

6.d – 9.4.2020

Pozdravljeni učenci, učenke in starši!

Cilj: Učenci navedejo vrste gradbenega materiale in pripomočke od samega začetka gradbeništva do danes.

GRADBENI MATERIALI – Učbenik stran 39 – 41

Preberite snov v Učbeniku in rešite naloge v Delovnem zvezku stran 14 pod istim naslovom.

V zvezek napišite samo naslov in strani v Učbeniku.

Konec tedna bo praznik, ki ga uvrščamo med šege in običaje Slovencev. Ker je ena izmed tem, tudi Šege, navade in običaji, bomo izkoristili to priložnost, da spoznate eno izmed šeg oziroma običajev.

V zvezek napišite kateri praznik praznujemo in kakšne šege in običaje izvajamo ob praznovanju – nekaj stavkov. Tisti ki praznik praznujete, pa poslikajte, kaj vse ste ob tej priložnosti izdelali. Oboji pa mi na moj mejl pošljite zapis ali sliko o praznovanju, do naslednjega torka, 14.4.2020.

6.c – 8.4.2020

Dragi učenci in učenke!

Predelali smo temo Gradbeništvo, zato imate ta teden samo eno nalogo.

V zvezek napišite kateri praznik praznujemo in kakšne šege in običaje izvajamo ob praznovanju – nekaj stavkov zapišite. Tisti ki praznik praznujete pa poslikajte, kaj vse ste ob tej priložnosti izdelali. Oboji pa mi na moj mejl pošljite zapis ali sliko o praznovanju Velike noči, do naslednjega torka, 14.4.2020.

6. a, b – 6.4.2020

GRADBENI MATERIALI – Učbenik stran 39 – 41

V zvezek napišite samo naslov in strani v Učbeniku.

V zvezek napišite kateri praznik praznujemo in kakšne šege in običaje izvajamo ob praznovanju – nekaj stavkov zapišite. Tisti ki praznik praznujete pa poslikajte, kaj vse ste ob tej priložnosti izdelali. Oboji pa mi na moj mejl pošljite zapis ali sliko o praznovanju Velike noči, do naslednjega torka, 14.4.2020.

6.c – 1.4.2020

GRADBENI MATERIALIUčbenik stran 39 – 41

Preberite snov v Učbeniku in rešite naloge v Delovnem zvezku stran 14 pod istim naslovom.

1. a, b – zgodovina – ponedeljek, 30.3.2020

Pozdravljeni učenci, učenke in starši!

Pred vami so kratka navodila za delo doma.

GRADBENIŠTVO V 19. IN 20. – STOLETJU Učbenik stran 37 – 38

Preberite snov v Učbeniku in rešite naloge v Delovnem zvezku stran 13 – 14 pod istim naslovom.

Navodila za 6.c – sreda, 25.3 in 6.d – četrtek, 25.3

Pozdravljeni učenci, učenke in starši!

Pred vami so kratka navodila za delo doma.

GRADBENIŠTVO V 19. IN 20. – STOLETJUUčbenik stran 37 – 38