nogomet

6. 5. – 22. 5. 2020

Pozdravljeni učenci!

V tem polletju morate pridobiti eno oceno pri predmetu Nogomet.

Za oceno naredite naslednjo nalogo:

Izberi tri vaje, ki smo jih delali na daljavo (ki so na posnetkih) in jih izvedi.

Po elektronski pošti ali eAsistentu mi napiši, katere vaje si izbral in kaj s tem vadiš, izboljšuješ.

Lahko pošlješ tudi video posnetek in ni potrebno nič pisati.

To nalogo prosim opravi do 22. 5. 2020.

Kriteriji ocenjevanja: kriteriji nogomet

5- 6. teden: 13. 4. – 23. 4. 2020

Tokrat se preizkusite v upravljanju žoge.

4. teden: 6. 4. – 10. 4. 2020

Nadaljujte z vadbo upravljanja z žogo. Naredite vaje na posnetku in rešite anketo v kanalu:

3. teden: 30. 3. – 3. 4. 2020

Pozdravljeni!

Tudi tokrat se preizkusite v veščinah poigravanja z žogo. Skoraj vse vaje lahko izvajate doma med odmorom med šolskim delom.

Prijavite se prosim v eAsistenta za učence in poglejte kanal za izbirni predmet nogomet ter odgovorite na kratko anketo. Zanima me, če ste uspeli izvesti napisane vaje. Vesel bom tudi kakšnega vašega komentarja.

Nogometni pozdrav,

Tomaž Lang

2. teden

Pozdravljeni učenci!

Vas že kaj srbijo podplati? Da boste lažje zdržali do naslednje prave ure nogometa posredujem 5 vaj, ki jih je pripravila Nogometna zveza Slovenije in jih lahko izvajate doma. Poskušaj opraviti vseh pet, lahko tudi med odmorom med ostalim šolskim delom:

Vaja 1: kombinacija povleke s podplatom k sebi in potiska z nartom naprej, izmenično z menjavo nog;

Vaja 2: kombinacija povleke s podplatom k sebi in potiska žoge v stran z zunanjim delom stopala;

Vaja 3: kombinacija povleke s podplatom k sebi in potiska žoge z notranjim delom stopala v drugo stran, izmenično z menjavo nog;

Vaja 4: kombinacija povleke s podplatom k sebi in potiska žoge z zunanjim delom stopala v drugo stran, izmenično z menjavo nog;

Vaja 5: trikratna povleka s podplatom in sicer navznoter-navzven-navznoter, izmenično z menjavo nog;

Lep pozdrav, Tomaž Lang